Trnava Piešťany Hlohovec

Hoftych: S výsledkom nemôžeme byť spokojní

Spartak Trnava prehral v zápase 12-teho kola Corgoň ligy v Košiacich 0:1.

V košickom Čermeli začali obidve mužstvá s pozornou defenzívou, pričom sa snažili o rýchle protiútoky. V 9. minúte sa odhodlal k strele spoza šestnástky domáci Matič, no jeho pokus minul pravú žrď Filipkovej brány.

Na opačnej strane si po zlom spracovaní lopty dal v 19. minúte takmer vlastný gól jeden z košických obrancov, no Tofiloski predviedol pohotový ekvilibristický zákrok. O tri minúty neskôr zostal po akcii domáceho tímu ležať na tráve hosťujúci brankár Filipko a nahradil ho Raška.

V ďalšom priebehu obrany oboch tímov nepúšťali útočiacich hráčov do šancí a tak prišla nasledujúca až v 37. minúte. Škutka si prebral dlhý center, ale jeho strela minula bránu hostí.

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie žlto-modrí a v 54. minúte sa dostal po individuálnej akcii do obrovskej príležitosti Matič, v poslednej chvíli mu však vypichol loptu jeden z trnavských obrancov. Vzápätí Hovančík preveril pozornosť Rašku, ktorý vytlačil loptu na rohový kop.

Košičania boli blízko ku gólu aj v 69. minúte ale center z pravej strany nedokázali umiestniť za Raškov chrbát Škutka a po ňom ani Hovančík. V 82. minúte poslal Gál-Andrezly z opačnej strany center na hlavu Škutku, no Raška pohotovo zasiahol. Po následnom rohovom kope zaletela lopta opäť až na hlavu toho istého hráča a ten sauž nepomýlil - 1:0.

ico

HLASY TRÉNEROV

Telo Ján Kozák st., tréner Košíc:

"Prvý polčas sme nehrali uvoľnene a na našich hráčoch bol vidieť bodový tlak, keďže tabuľka je veľmi
vyrovnaná. Chceli sme vyhrať pred dvojtýždňovou prestávkou a byť v tabuľke vyššie, pretože sa potom i lepšie trénuje. Druhý polčas sme po prestriedaní hráčov a zlepšení pohybu mali celý čas pod kontrolou.
Bolo otázkou času kedy strelíme gól, napokon sme ho dali zo štandardky a myslím si, že zaslúžene zvíťazili."

Pavel Hoftych, tréner Spartaka:

"Zápas sme začali aktívne, vypracovali sme si aj šance, no brankár Tofiloski ich zlikvidoval. V druhom polčase sme zo spomínanej aktivity vypadli, domáci sa dostali viac do kombinácie, pritlačili nás a už sme neboli nebezpeční smerom dopredu. Prehrali sme gólom zo štandardky a nemôžeme byť spokojní s výsledkom. Chceli sme bod, no vieme, že Košice sú doma naozaj silné."

Brankár Filipko má možno po kariére

KOŠICE. Kariéra 38-ročného slovenského futbalového brankára Miroslava Filipka sa po zranení achilovky v piatkovom zápase 12. kola Corgoň ligy v drese Spartaka Trnava na pôde MFK Košice (1:0 pre domácich) možno skončila.
"'Prdla' mi achilovka pri centri. Domáci zahrávali roh a keď som sa odrazil, pocítil som strašnú bolesť. Aká je diagnóza lekára? Pravdepodobne natrhnutá achilovka. Bojím sa, že to nie je len do konca sezóny, ale asi až do konca života. Uvidíme, ako dopadne detailnejšie vyšetrenie, ale vyzerá to veľmi vážne. Mrzí ma, že sa to takto skončilo," cituje portál oSporte Filipka, ktorý nedobrovoľne opustil trávnik po dvadsiatich minútach duelu.