Trnava Piešťany Hlohovec

Futsalisti si z Nitry vezú bod aj pekné gesto fair play

V baráži o futsalovú extraligu sa v piatok odohralo západoslovenské derby. Nitrania trikrát viedli, spartakovci však trikrát vyrovnali.

(Zdroj: Ladislav Odráška)

MFsK Nitra - FC Spartak Trnava - futsal 3:3 (2:1)

Skóre otváral po štyroch minútach A. Procháczka, ktorý sa dostal za obranu hostí a vedľa brankára mieril presne. O tri minúty zakončoval z ťažkého uhla do žrde Maršala. V desiatej minúte mali hostia na svojom konte piaty faul, každý ďalší znamenal desaťmetrový kop. Spartakovci prišli so zaujímavou taktikou, pri zisku lopty vymenil brankára Miškoviča Dzibela, vďaka čomu mali prevahu o jedného muža v poli. V polovici polčasu využili hostia jednu z početných výhod, kombináciu zakončil J. Genčúr. Na druhej strane mohol dať gól Maršala, nastrelil iba gólmana. V 15. minúte tesne minul Genčúr, skórovať sa však podarilo o pár sekúnd Maršalovi po individuálnej akcii. V 18. min. zasiahol Miškovič reflexívne pri teči Pevalu. Po zmene strán vyhlavičkoval P. Procháczka loptu smerujúcu do opustenej brány. O minútu Maršala nastrelil druhýkrát v zápase žrď. Hostia vyrovnali v 26. minúte, Koricina sa trafil špicom pod brvno. O niekoľko chvíľ prišiel brejk hostí, Németh dával do prázdnej brány, ale Maršala predviedol výborný obranný zákrok. Druhá časť bola hektická, poznačili ju fauly a vylúčenia. Navyše, Nitrania nepremenili dve desiny (Peciar a Bratský). V 34. minúte mohli hrať domáci presilovku, ale zahrali ju športovo. Viac sa dočítate nižšie. V závere sa prezentoval pekným zakončením A. Procháczka - 3:2. Hostia vsadili všetko na jednu kartu, Adámek z uhla namieril do šibenice. V záverečnej power-play mala Trnava ešte niekoľko závarov, ale vo výbornom stretnutí sa napokon zrodila remíza.

Góly: 4. a 38. A. Procháczka, 16. Maršala - 12. J. Genčúr, 26. Koricina, 39. Adámek.

ČK: Juhás, Dzíbela.

SPARTAK: Alchus, Miškovič – Dzíbela, Juhás, Holka, Koricina, Adámek, Dobiš, Németh, J. Genčúr, Cintula, Pecho, M. Genčúr.

Nitrania ukázali zmysel pre fair play, tlieskala im celá hala

Diváci v mestskej športovej hale videli v piatok večer fantastické divadlo v podaní oboch celkov. Futsalisti Nitry a Trnavy si v barážovom stretnutí nič nedarovali, napriek tomu sa hralo vyslovene v rámci pravidiel, bez zákerností. Nestranného diváka zaujala situácia z 34. minúty, keď bol po dvoch žltých vylúčení hosťujúci Juhás a následne za protesty aj Dzibela, ktorý sedel na lavičke náhradníkov, takže sa jeho vylúčenie nemalo vzťahovať na počet hráčov na ploche.

Nastali ťahanice, podľa rozhodcov mali hrať spartakovci dve minúty v oslabení o dvoch hráčov, mužstvá však boli toho názoru, že sa má hrať dve minúty presilovka 4 na 3 a po vypršaní trestu druhá presilovka o jedného hráča.

Zdanlivo neriešiteľnú situáciu napokon rozťali domáci Nitrania, ktorí si vzali loptu a dve minúty na vlastnej polovici počkali, kým prejde avizovaný dvojminútový trest. Nevídané, neslýchané. To všetko šesť minút pred koncom za stavu 2:2... Právom im počas spomínaných dvoch minút tlieskala v stoji celá hala, vrátane fanúšikov hostí a celej lavičky Spartaka.

„Je to akási ukážka toho, že na takejto úrovni sa netreba hnať za každý bodom a víťazstvom. Neboli sme si istí, že rozhodca správne rozhodol, tak radšej, než vyhrať spôsobom, ako by to nemalo byť, si delíme body. Z nášho pohľadu je to síce obrovská nevýhoda, ale ja som spokojný, že to hráči akceptovali. Dohodli sme sa, že dvojminútovku odohráme tak, ako sme ju odohrali. Myslím si, že vo futsale nemôžu byť dvaja hráči na ihrisku, tak sme sa zhodli. Nakoniec sme mohli vyhrať aj iným spôsobom,“ povedal po stretnutí tréner domácich Anton Suchan.

Jeho zverenci, ktorí hrajú o holé prežitie a tri body proti Trnave by im padli určite vhod, sa zachovali ako praví futbaloví džentlmeni. Páni, klobúk dole aj od nás!