Trnava Piešťany Hlohovec

Hlohovec potvrdil rolu favorita

V predposlednom kole základnej časti hádzanárskej extraligy zvíťazila SPORTA Hlohovec bez vážnejších problémov u nováčika z Malaciek.

HLOHOVEC. Zverenci trénera Martina Liptáka mali počas celého zápasu vývoj jasne pod kontrolou. Už od začiatku dali stretnutiu jasný smer, keď utiekli na 6:1, hoci postupne domáci znížili na rozdiel troch gólov, v potrebných momentoch dokázali Hlohovčania nanovo „zapnúť“ a prinavrátiť si vedenie. Šancu tak dostali aj mladší hráči, ktorí sa taktiež prezentovali skvelým výkonom.

Malacky – Hlohovec 22:33 (11:16)

Skóre stretnutia otvoril Zaťko, na čo ešte odpovedal najlepší strelec domácich Škoda zo sedmičky, no potom sa chytila hosťujúca obrana na čele s gólmanom Kosákom a aj napriek vylúčeniu Majbíka a nepremenenej sedmičke Zaťka upravila SPORTA za desať minút hry na 1:7. To bolo moc aj na domáceho trénera, ktorý si ešte za stavu 1:5 zobral time out, no nepomohlo. Hra sa upokojila a začali sa presadzovať aj domáci, na čo „Liptákovci“ odpovedali. Pri vylúčení Dačeviča Malacky znížili na 5:9. SPORTA svoje šance nevyužila, domáci využili trhák a aj hosťujúce strelecké odmlčanie sa a v 22. minúte znížili už iba na 9:11. V dôležitých momentoch však zabrali skúsení Briatka s Mažárom, strelecky sa darilo aj Pappovi, pridal sa aj Rakús a na prestávku sa išlo za stavu 11:16.

Druhý polčas už bol plne pod kontrolou SPORTY. Prvú desaťminútovku druhého dejstva ešte odtiahli skúsenejší hráči, aby sa náhodou domáci nenadýchli k prípadnému zvratu. Mažár štyrmi gólmi upravil na 15:22 a bolo po zápase. Šancu dostal širší káder, ktorý taktiež niekoľko šancí zahodil, ale postupne zvyšoval náskok. Už v 43. minúte po góle Pappa z pivota siahali hostia na rozdiel desiatich gólov, no Malacky ešte zabojovali a najmä zásluhou premenených sedmičiek v podaní Škodu tento rozdiel nepripustili. V 48. minúte to nevyšlo ani Péchymu, no vynahradil si to dvomi gólmi v 52. a v 54. minúte, kedy upravil na 20:30. To už bol v bráne hostí mladý Denis Šatura, ktorému tréner Lipták taktiež doprial možnosť okúsiť extraligu. SPORTA ukončila zápas sériou troch gólov znamenajúcich konečný výsledok 22:33.

SPORTA: Kosák, Šatura – Péchy 4, Takáč, Markovič 3, Laho 2, Dačevič 2, Rakús 2, Briatka 3, Mažár 5/2, Tschur, Zaťko 3, Chiseliov 3, Hirtl, Papp 4, Majbík 2/1. Tréner M. Lipták.

Najviac gólov Malaciek: Škoda 9/5, Oslej 3. Pred 200 divákmi rozhodovali Gábriš a Klimko. Vylúčení: 5 – 6, pok. hody: 6/5 – 4/3.

Ostatné výsledky 17. kola: Považská Bystrica – Prešov 28:27 (16:11), Nové Zámky – Šaľa 28:27 (15:15), Topoľčany – Pezinok 44:18 (25:9), ŠKP Bratislava – Modra 30:20 (15:6).

10. Pezinok 17 0 0 17 337:615 0

V poslednom, 18. kole kole základnej časti privíta SPORTA na domácej palubovke v sobotu 11. februára o 18.00 hod. Topoľčany.