V 4. lige severozápad sa zatiaľ najviac darí Jaslovským Bohuniciam, ktoré počas troch úvodných kôl ešte neinkasovali. Piata liga odštartovala prvým kolom.

(Zdroj: ŠK BLAVA JASLOVSKÉ BOHUNICE)

4. LIGA SEVEROZÁPAD

Vrbové – Hlohovec 2:2 (2:2)

Zápas lepšie začali hostia, prvú šancu v 4. min. nevyužili, ale o dve minúty už áno, Došek rozvlnil sieť domácich. Domáci sa snažili vyrovnať, ešte do desiatej minúty kopali tri rohy, no hostia sa ubránili. Hostia z druhej akcie v 33. minúte udreli, keď znova Došek zvýšil po chybe v obrane na rozdiel dvoch gólov. V 37. minúte dostal loptu do behu Zelenay a po zemi nechytateľne dal kontaktný gól na 1:2. O necelé štyri minúty najlepší strelec domácich Andrísek vyrovnal na 2:2. Tesne pred odchodom do kabín na polčas sa dostal hlavou na pätke k lopte znova tiesnený Andrísek, ale lopta tesne minula cieľ. Po zmene strán znova hostia, Ivanič hlavou zakončil nepresne. Na druhej strane dali domáci gól, ale pre ofsajd neplatil. Potom domáci nevyužili dvojnásobnú šancu na skórovanie. Domáci stopér Verchola strelou z diaľky ohrozil brankára hostí, ale ten loptu vyrazil na roh. Aj strely Streckého a Andríska z diaľky smerovali nad bránku. Pred koncom zápasu sa Zelenay posúval s loptou do pokutového územia, z uhla po zemi zacentroval, no tiež nepresne. V predĺžení ešte hostia kopali roh, no výsledok už sa nezmenil.

Góly: 37. Zelenay, 41. Andrísek – 6. a 33. Došek. R. Révai, ŽK: Zelenay, Verchola, Vlado – Došek, 150 divákov.

VRBOVÉ: Valovič – Lackovič, Vlado, Verchola, Strecký, Sumer (67. Prosňanský), Gažík, Majgot, Kurinec (46. Šimor), Andrísek, Zelenay (88. Bukovčák). Tréner A. Adamčík.

HLOHOVEC: Planický – Habán (60. Andrássy), Pinček, Cabadaj, Svíba, Chalány, Ivanič (67. Janík), Došek, Planieta, Srnka (76. Loskot), Suchánek. Tréner J. Dekýš.

Boleráz – Malženice 1:1 (0:0)

V očakávanom derby sa zrodila remíza. Boleráz ešte svojho súpera v súťažiach patriacich úvodu ZsFZ nezdolal a nestalo sa tak ani teraz. Diváci videli dobrý zápas. Boleráz od úvodu pritlačil súpera, ale prvú šancu mal Kukučka, ktorý zblízka minul opustenú bránku. Postupne sa však začali presadzovať domáci. Mackovčínovu strelu gólman vyrazil a ďalší strelecký pokus mieril vedľa. Iba do brankára mieril iba Blaško a na opačnej strane minul v gólovke Lulovič. Úvodne dejstvo sa tak skončilo bez gólov. Skóre sa mohlo meniť po zmene strán, ale opustený hosťujúci útočník zblízka minul. Domáci mohli odpovedať Líškom, ktorý však po dobrej prihrávke od Železníka volil miesto strely kľučky a obrancovia ho odstavili. Malženice sa začali tlačiť viac dopredu, ale v 66. minúte sa zo strany dostala lopta na šestnástku k Némethovi a ten otvoril skóre. Po góle Malženice začali tlačiť ešte viac a vyrovnania sa dočkali deväť minút pred koncom zásluhou Blaha. Malženice mali k dispozícii štandardku, kedy prudkú strelu Hrivňák iba vyrazil a Blaho zblízka doklepol. Body sa nakoniec delili.

Góly: 66. Németh – 81. Blaho. R. Kosár, ŽK: Onder, Kitta – Benkovský, Balážik, 200 divákov.

BOLERÁZ: Hrivňák – Németh, Mackovčín, M. Daniš, Humel, Železník (79. Mikinič), Penciak (55. Líška), Lalík, Blaško, Onder, Kitta. Tréner J. Královič.

MALŽENICE: Močko – Lulovič, Chynoradský, Vdovjak, Hlúch, Zvolenský, Kukučka (52. Hutár), Benkovský (67. Blaho), Rehák, Balážik, Gogolák (74. Braniša). Tréner V. Glonek.

Šimonovany – Jaslovské Bohunice 0:2 (0:0)

Domáci chceli v tomto zápase potvrdiť tri body dovezené z N. Dubnice, no v tomto zápase to z ich strany nebol príliš oku lahodiaci výkon a podľa toho sa odvíjal aj zápas. Za zmienku v prvom polčase stojí Bartova šanca v 16. minúte, keď telom oklamal v šestnástke hostí súpera a tvrdou jedovkou vyprášil rukavice brankára hostí. Druhý polčas ovplyvnil pomerne rýchly gól, keď hostia využili zlú rozohrávku domáceho Oravca a po rýchlom protiútoku Pavlík otvoril skóre strelou povedľa brankára Grambličku – 0:1. Až tento gól trochu rozhýbal domácich, ktorí aj o dve minúty loptu dostali do siete, no postranný rozhodca pre údajný ofsajd gól neuznal. Domáci sa aj naďalej snažili a vypracovali si niektoré ďalšie šance, no v tomto zápase im nebolo proste súdené streliť gól. Nakoniec si domáci kalich horkosti vypili až do dna, keď v 85. minúte Pavlík svojím druhým gólom spečatil víťazstvo hostí, keď jemne tečoval centrovanú loptu po priamom kope. Hoci toho hostia v Šimonovanoch neukázali veľa, odviezli si cenné tri body.

Góly: 50. a 85. A. Pavlík. R Černej, 250 divákov.

J. BOHUNICE: Matejkovič – Sekera, Jakubička, Kolarovič, Meško, Koleno (79. Broš), Dobiš (84. Buchanec), Poláček, Janso (90. Machovič), Doka, Pavlík. Tréner P. Maron.

Ostatné výsledky 3. kola: Bánovce – Partizánske 5:2 (1:1), Tr. Stankovce – Holíč 1:0 (1:0), Myjava B – Prečín 0:0, Častkovce – Nová Dubnica 2:0 (1:0), Borčice – Tr. Teplice 8:0 (8:0) – nedohrané, Domaniža mala voľno.

Tabuľka po 3. kole:

1. Bánovce      3          3          0          0          10:2     9

2. Častkovce   3          3          0          0          6:0       9

3. J. Bohunice  3          2          1          0          5:0       7

4. Tr. Stankovce          3          2          1          0          3:0       7

12. Holíč          2          0          1          1          1:2       1

13. N. Dubnica            3          0          1          2          0:3       1

14. Prečín        3          0          1          2          0:4       1

15. Hlohovec   3          0          1          2          2:7       1

16. Tr. Teplice 3          0          1          2          0:10     1

17. Partizánske            3          0          0          3          6:13     0

5. LIGA ZÁPAD

Zvončín – Horné Orešany 4:2 (3:1)

Domáci mali raketový štart do zápasu, keď už v 6. minúte otvoril skóre Semanko a o päť minút neskôr zvyšoval na 2:0. Dolinaj. Zvon-čín aj bez hráčov základu dominoval, no do hry sa postupne začali dostávať aj hostia. Keď už sa zdalo, že sa herne súperovi vyrovnali, prišiel gól Drozdu – 3:0 a s Hornoorešancami to vyzeralo na uterák. Nevzdali sa však, bojovali a do polčasu si vypýtali penaltu, z ktorej Galgóci znížil – 3:1. Po zmene strán videli diváci vyrovnanú hru, hostia sa snažili znížiť, domáci odskočiť. Vyšlo to hosťujúcemu Bencovi a zápas dostal novú príchuť – 3:2. Hostia si však pri ďalšej rýchlej akcii Zvončína nedali pozor v obrane a bol proti ním nariadený pokutový kop, ktorý Dolinaj premenil – 4:2. Symaptický výkon Horných Orešian pokračoval v snahe znížiť, ale domáci si to už postrážili.

Góly: 6. Semanko, 11. a 68. Dolinaj (druhý z 11m), 26. Drozda – 34. Galgóci (11m), 60. Benca.

ZVONČÍN: Ševčík – Vandák, Krajčovič, Jankovič, Kozmel, Zelenský, Dolinaj, Brečka, Drozda, Semanko, Cuninka (Randys, Zruban, Backa).

H. OREŠANY: Alchus – Volner, Malý, Krchnavý, Galgóci, Planeta, Benca, A. Mekký, Ďuga, M. Mekký, Blažo (Krupanský, Krchnavý, Szabo).

Veľké Kostoľany – Krakovany 5:0 (3:0)

Domáci boli favoritom a potvrdili to aj na ihrisku. Už v 11. minúte dorážal zblízka po úniku Filína Svítek – 1:0. V 20. minúte bolo po rohu a hlavičke Janíčka už 2:0 a o minútu neskôr dokonca po prihrávke Šulimana a zakončení Velšica už 3:0. Hostia sa snažili odpovedať, ale Kališov pokus skončil na brvne. V druhom polčase mal šťastnú ruku domáci tréner, ktorý najskôr poslal do hry Strečanského a ten po minúte hry dával na 4:0, a neskôr po dvoch minútach pobytu na ihrisku dával na 5:0 Julíny. Domáci mali zápas pod kontrolou a do konca ešte dvakrát nastrelili hosťujúce brvno, no skóre sa nemenilo. Hostia v druhom polčase už šancu nemali.

Góly: 11. Svítek, 20. Janíček, 21. Velšic, 67. Strečanský, 74. Juliny.

V. KOSTOĽANY: Janega – Čeliga, Janíček, Velšic, Filin, Šuliman, Chudý, Lopatka, Grígel, Svítek (Julíny, Strečanský).

KRAKOVANY: T. Holán – O. Holán, Ondrejka, P. Sedlák, Kališ, Urban, Toplanský, Mitošinka, Holán, Vavrinec, Šurin (Hornák, M. Holán, Pavlíček).

Mokrý Háj – Križovany 0:0

Domáci odštartovali sezónu hodovým zápasom a tlakom, v 15. minúte Kaprálik vysunul Muchu, ale ten svoj nájazd nezužitkoval. O dve minúty neskôr si Mucha nájazd zopakoval, ale aj teraz stroskotal na hosťujúcom gólmanovi. Skóre sa nemenilo ani po rohu a hlavičke R., Valúcha. V 27. minúte priamy kop hostí letel tesne vedľa. V závere prvého dejstva unikol po krídle Pobuda, prihral R. Valúchovi, ale ten prestrelil. V druhom polčase sa hral vyrovnaný zápas a obe mužstvá sa snažili strhnúť výsledok na svoj stranu. Domáci Paták minul a hosťujúcemu Súranovi vzal radosť domáci brankár. Neskôr sa Križovanom vydarila pekná akcia, na konci ktorej bol Baláž, ale jeho strelu k žrdi vytlačil Juračka. O všetkom mohol rozhodnúť v 88. minúte Peško, ktorý po úniku a prihrávke Kubíka zlyhal v čistej šanci. Hodový zápas sa nakoniec skončil spravodlivou remízou.

KRIŽOVANY: Bzdil – Šiška, Šúry, Vrábel, Horský, Málik, Baláž, Hrnčiar, Demovič, Červenka, Šuran (Táčovský).

Ďalšie výsledky 1. kola: Stráže – Moravský Svätý Ján 2:1 (1:1), Oreské – Gbely 1:1 (0:1).

Trebatice – Drahovce 5:0 (2:0) predohrali 14. 8.

V Trebaticiach predohrávali 1. kolo o týždeň skôr, kvôli hodom. Drahovce vyšli tomuto kroku v ústrety, za čo im domáci ďakujú. Nesprávali sa však ako správni hostitelia, od úvodu si vypracovali niekoľko šancí a už v 6. minúte otvoril skóre strelou z hranice šestnástky Macháč, ktorý neskôr musel odstúpiť pre zranenie a putoval do nemocnice. Trebatice pokračovali naďalej v tlaku, no svoje šance až trestuhodne nepremieňali. Směrička ešte do polčasu zvýšil na 2:0 po spätnej prihrávke Kalsovitého. Po zmene strán upravil na 3:0 Klasovitý a diváci zatlieskali aj štvrtému gólu v podaní Směřičku, ktorý volejom napálil pod brvno – 4:0. Skóre hodového zápasu uzavrel z bieleho bodu Klas na konečných 5:0.

Góly: 6. Macháč, 42. a 66. Směřička, 51. Klasovitý, 76. Klas (11m).

TREBATICE: Veselý – Bíro, Kuťka, Zemko, Chebeň, Směřička, Stredák, Machač. Klas, Klasovitý, Šiška (Kotula, Pažík).

DRAHOVCE: Paulovič – Šerjeník, Oríšek, Poláčik, Šúst, Horúcka, Zajac, Vančo, Marušic, Nádaský, Poláčik (Rusnák, Bihári, Potrok).